Fundacja Onkologiczna Rakiety dla Biznesu

Onko Zaangażowani

Onkozaangazowani
Czy wiesz, że największym wyzwaniem dla osób chorych onkologicznie są koszty związane z leczeniem nierefundowanym, które mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie?

ONKO-ZAANGAŻOWANI to program, który daje możliwość włączenia się
w łatwą i efektywną pomoc.

80% środków przekazywanych w ramach programu zasila nasz Fundusz Ratunkowy, z którego finansujemy nierefundowane leczenie Podopiecznych naszej Fundacji oraz konsultacje ze specjalistami.
20% kwoty przekazywane jest na rozwój programu oraz jego obsługę – np. organizację eventów profilaktycznych dla firm, materiały profilaktyczne i wsparcie dla pracownika bądź jego bliskich w sytuacji wystąpienia choroby nowotworowej.

Rezygnując tylko z jednej kawy na mieście w miesiącu
możesz realnie wesprzeć proces leczenia?

Jak to działa i dlaczego warto

• Pracownik jednorazowo wypełnia deklarację udziału w programie, w której określa wysokość swojego zaangażowania finansowego, w formie odpisu od wynagrodzenia.
  • Dzięki temu, chorzy onkologicznie otrzymują pomoc w każdym miesiącu!
  • Pracownik w każdej chwili może zrezygnować z udziału w programie lub zmienić wysokość wsparcia.

ONKO-ZAANGAŻOWANI – KROK PO KROKU

Umowa z firmą

Podpisujemy umowę dot. Programu z państwa firmą

Deklaracja pracownika

Zaangażowani pracownicy wypełniają deklarację, która wpływa do działu płac

Podwojenie

Firma może podwoić wartość pomocy pracowników

Informacja i wsparcie

Dział księgowy wysyła jeden przelew w miesiącu do naszej Fundacji.Pracownicy firmy otrzymują regularne informacje o sposobie wydania przekazanych pieniędzy, materiały profilaktyczne, coroczne zaświadczenia o udziale w programie, a także wsparcie w sytuacji wystąpienia choroby u pracownika bądź u jego bliskich.

Obrazując to w najprostszy sposób: pracownik rezygnuje z jednej kawy na mieście, a te 15 zł przekazuje w formie odpisu od pensji. Wypełnia deklarację i przekazuje ją do kadr. Załóżmy, że w program zaangażuje się 1000 osób – oznacza to, że miesięcznie na konto Fundacji trafiać będzie aż 15 tysięcy złotych!

Co ważne, niektóre firmy dokładają równowartość przekazywanych przez pracowników kwot, tj. w tym przypadku byłoby to drugie
15 tysięcy.

Pracownik trafia do naszej bazy Onko-Zaangażowanych i jest objęty stałym programem profilaktycznym i wsparciem, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Prawda, że proste? 🙂 A pomoc dla potrzebujących ogromna!

Maja Surowicz-Biłyj

Fundacja Onkologiczna Rakiety

Ulgi podatkowe

Udział w programie, to nie tylko szansa na realną pomoc osobom chorym onkologicznie, ale także ulgi podatkowe. Pracownik może odliczyć od dochodu do 6% jego wysokości, a firma dzięki darowiźnie może odliczyć nawet do 10%!

Szybkie wdrożenie

Rozpoczęcie i obsługa programu są bardzo proste, a pracownik może zrezygnować w każdej chwili!

Realna pomoc

Regularne wsparcie finansowe to bardzo potrzebna i konretna pomoc dla chorych na raka!

Dołącz
do 15 Onko-Zaangażowanych